Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  У Мукачеві відкрили виставку робіт свалявських митцівВпродовж двох тижнів мешканці міста матимуть змогу милуватися полотнами та різьбярськими виробами наших земляків
Урочисте відкриття виставки робіт представників районної спілки художників «Арт-Свалява», що відбулося в Мукачівській міській картинній галереї у четвер, 9 липня, зібрало чималу кількість гостей, серед яких – представники місцевої влади, знані на Закарпатті мистецтвознавці, художники, різьбярі, а також мешканці та гості міста.
Свалявщину на відкритті виставки представляв перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Попик, котрий, звертаючись до присутніх під час церемонії відкриття, найперше подякував і митцям, і організаторам, побажав їм міцного здоров’я, творчого натхнення, мирного неба над головою, а також зауважив, що навіть попри нелегкі часи, з якими зіштовхнулася наша країна, свалявські художники та різьбярі продовжують творити, чим підносять і Свалявщину, і Закарпаття на високий культурно-мистецький рівень.
Серед мистецьких витворів, виставлених у міській картинній галереї, – роботи відомих свалявських художників Віталія Дороша, Ванди Дорош-Майор, Володимира Сікача, Інни Фізер, Павла та Георгія Дулішковичів, Андрія Білунки, Мар’яни Мишко, Василя Бомбушкаря, Олексія Груші, Леоніда Ковача, Владислава Лізанця та різьбярів Карла Дороша, Павла Томазова та Івана Фотула.
Допоки присутні уважно розглядали кожен мистецький витвір, мені вдалося поспілкуватися з головою творчого об’єднання «Арт-Свалява», талановитим художником Віталієм Дорошом. Він детально розповів про районну спілку митців, зазначив, що вже 40 років як свалявські художники збираюся за своїми вподобаннями. Було організовано аматорський гурток під назвою «Пролісок», котрий очолив Павло Дулішкович. Відтак митці почали проводити виставки та пленери в межах Свалявщини, а згодом – і за її межами.
– Віталію, а яким чином гурток «Пролісок», скажімо так, трансформувався у спілку «Арт-Свалява»?
– У 2010 році Павло Дулішкович ініціював збори художників для переобрання голови нашого творчого об’єднання. Саме тоді мою кандидатуру підтримали майже всі митці. Опісля мого обрання, відразу організував чергові збори, на яких обговорили подальшу діяльність спілки. В першу чергу, спільно вирішили перейменувати гурток «Пролісок» на районну спілку художників «Арт-Свалява», після чого творче об’єднання було офіційно зареєстроване. З 2011 року й розпочалася активна діяльність нашої спілки. Згодом у Сваляві була відкрита перша офіційна виставка, котра отримала назву «Творча Свалява». Подібні виставки проводилися й в подальших роках. Приміром, у 2012 рокі виставляли роботи спеціально до Дня всіх закоханих, у 2013 році – до Дня міста, у цей період відкрили галерею на базі дитячої бібліотеки. Тепер там знаходиться постійно діюча виставка художніх робіт спілки. 2014 року організували спільну виставку до дня народження Великого Кобзаря, а сьогодні у приміщенні Мукачівської картинної галереї виставили чергові здобутки митців нашого об’єднання.
До речі. Кожного року районна спілка художників «Арт-Свалява» бере участь у різних святах та фестивалях не тільки району, але й області, регулярно організовуються пленери. Щороку їх кількість досягає шести. До слова, вже стало доброю традицією те, що свалявські митці спеціально до Дня художника в різних куточках нашого чарівного краю проводять пленери, в чому їм активно допомагають і районна державна адміністрація, і відділ культури РДА, а також багато інших небайдужих до мистецтва людей. Творче об’єднання «Арт-Свалява» налічує 25 активних учасників, серед яких не тільки талановиті художники, але й умілі різьбярі. Колектив спілки працює в різних жанрах – імпресіонізм, натуралізм, абстракціонізм, сюрреалізм та декоративне прикладне мистецтво. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com