Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Неділя, 22 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Т. в. о. голови Свалявської райдержадміністрації Іван Микульця та його заступник Іван Русин провели нараду з головами територіальних громад Керецьок Михайлом Маровді, Березників Іваном Дукаєм, Тибави Михайлом Кошелею, а також представниками податкової інспекції, правоохоронних органів та санепідемстанції, на котрій обговорили питання стосовно порядку освоєння лімітів на природні рослинні ресурси місцевого значення та видачі дозволу на спеціальне його використання.
Розпочавши нараду, Іван Микульця вручив присутнім сільським головам методичний посібник з рекомендаціями щодо порядку освоєння лімітів на природні рослинні ресурси, після чого розпочалося детальне обговорення даного питання.
Як зазначено у методичних рекомендаціях, природокористування диференціюються за об’єктом права користування землями. Є природні рослинні ресурси місцевого значення, які зростають на землях лісового фонду (постійних ресурсокористувачів), природно-заповідного фонду, на інших землях несільськогосподарського та сільськогосподарського призначення тощо.
Спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення здійснюється у межах лімітів їх використання, котрі затверджуються розпорядженнями голови облдержадміністрації щорічно окремо для сільрад та держлісгоспів. У посібнику вказано, що спеціальне використання природних рослинних ресурсів здійснюється за дозволом, але у 2014 році його було виключено із переліку дозвільних документів Законом України від 09.04.2014 р. №1193-VII. Враховуючи це Іван Микульця нагадав сільським головам, що органи місцевого самоврядування можуть укладати договори із заготівельником. Також було запропоновано встановити розмір середньозаготівельних цін на природні рослинні ресурси місцевого значення із розрахунку за 1 кг: гриби білі – 10 грн., ягоди чорниці – 10 грн., інші види – 8 грн, при цьому норматив сплати коштів до місцевих бюджетів складатиме 7,7% від закупівельних цін.
Не залишили поза увагою й створення робочої групи, котра б не тільки розробляла і встановлювала розміри закупівельних цін, але й приймала заходи щодо освоєння доведеного ліміту, визначала суб’єктів господарювання, які матимуть право спеціального використання природних рослинних ресурсів місцевого значення в межах встановлених лімітів шляхом колегіального рішення чи на конкурсних умовах. Крім того, робоча група визначатиме критерії відбору суб’єктів господарювання (одним з основних є фінансова спроможність здійснити попередню оплату у мінімальному розмірі 20% від суми коштів за використання ресурсу), а також розроблятиме договір на спеціальне використання природніх рослинних ресурсів. Після укладання між органом місцевого господарювання та заготівельником відповідного договору робоча група інформуватиме про суб’єктів господарювання територіальні органи Головного управління державної фіскальної служби у Закарпатській області для взяття їх на облік як платників місцевих податків та зборів; державну екологічну інспекцію для проведення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства; територіальні підрозділи управління МВС України у області для здійснення в межах чинного законодавства оперативних дій з виявлення фактів незаконної торгівлі природних рослинних ресурсів.
На завершення наради керівник Свалявщини наголосив на необхідності чіткого визначення місця розташування заготівельних пунктів із відповідними логотипами суб’єкта господарювання, який отримав право на освоєння лімітів природних рослинних ресурсів, інформацією про закупівельні ціни тощо. Якщо ж в тому чи іншому населеному пункті будуть виявлені факти розміщення стихійних заготівельних пунктів, про це потрібно відразу ж повідомити правоохоронні, котрі в свою чергу вживатимуть відповідні заходи. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com