Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Четвер, 12 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У п»ятницю, 26 червня, в районному Будинку культури пройшли урочистості з нагоди Дня Конституції та Дня молоді. Концертний зал Свалявського РБК зібрав чималу кількість глядачів, серед яких заступник голови Свалявської райдержадміністрації Іван Русин, начальники відділів культури і туризму Наталія Шелеп та охорони здоров»я Аліна Габрон.
Найперше ведучі привітали присутніх зі святами, зазначили, що Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. День молоді – це неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це та пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху. У житті немає пори прекраснішої, ніж молодість. Це час становлення, вибору професійного шляху, планування майбутнього. Далі глядачі хвилиною мовчання вшанували пам»ять героїв, які полягли у всі часи української історії за нашу свободу і незалежність, після чого на сцену запросили оркестр народних інструментів викладачів Свалявської ДШМ та його керівник Світлана Фізер. До речі, цей колектив подав клопотання на присвоєння почесного звання «Народного», тому у залі були присутні поважні гості-члени журі у складі методиста методичного кабінету при управлінні культури облдержадміністрації Вікторії Фролової, старшого викладача циклової комісії «Народні інструменти» Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Є. Задора, заслуженого артиста України Михайла Вігули та Віталія Раца, завідувача відділу народної творчості та аматорського мистецтва Обласного організаційно-методичного центру культури.
Першою композицією, котру виконав оркестр, була «Мелодія» Мирослава Скорика, присвячена героям Небесної сотні, які поклали свої життя за європейське майбутнє нашої держави.
Оскільки цьогоріч весь світ відзначав 330 років з дня народження великого композитора Йогана Себастьяна Баха, то в репертуарі колективу звучали безсмертні твори видатного автора – «Арія» з третьої оркестрової сюїти та «Скерцо». Окрім цього, у виконанні оркестру лунали «Коломийка» Анатолія Кос-Анатольського, українська народна пісня «Ніч яка місячна» в музичній обробці Олександра Шалаєва, «Гагілка» Станіслава Людкевича, «Ніжність» Жоржа Ловланда, українська народна пісня «Ой, під вишнею» в музичній обробці закарпатського композитора, нашого земляка з Мукачева Михайла Купара та багато інших.
Опісля завершення виступу, на сцену були запрошені вельмишановне журі, котре подякувало колективу за відмінне та високопрофесійне виконання безсмертних творів, побажало учасникам оркестру подальших успіхів та творчого натхнення.
Довідково. Оркестр народних інструментів викладачів у Свалявській дитячій школі мистецтв створений дуже давно. У різні роки змінювався склад і керівники. Спочатку це був ансамбль баяністів, потім мінявся склад колективу, відтак був створений квінтет (керівник Олександр Федорович Колесніков). З 1987 року керівником оновленого оркестру народних інструментів став на той час молодий викладач, нині директор школи – Юрій Йосипович Грабар. Під його керівництвом оркестр працював до 2006 року. Репертуар колективу був невеликий, але різноманітним. Оркестр приймав участь майже у всіх заходах, які проводились в районі, місті, а також в місцевих санаторіях. З 2006 по 2014 рік керівником оркестру був викладач Свалявської дитячої школи мистецтв Євген Володимирович Цанько, а з 2014 року – Світлана Іванівна Фізер, яка очолює колектив й до нині. Вона розкрила себе у роботі з оркестром як дуже талановитий, професійний, багатогранний і тонкий музикант.
Концертна діяльність колективу сягає за межі України, відтак їздять на фестивалі в Словаччину та Угорщину. Доволі часто оркестр виступає перед відпочиваючими санаторіїв району та залучається до всіх культурно-мистецьких заходів, які проводяться у межах району та міста. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com