Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Понеділок, 16 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Пам’ятаємо. ПеремагаємоУ Сваляві пом’янули жертв Другої світової війни та військовослужбовців, що загинули в зоні АТО

У п’ятницю, 8 травня, навпроти обеліска загиблих воїнів-визволителів, що на вулиці Головній, пройшли урочистості, приурочені Дню пам’яті і примирення, 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, участь в яких взяли очільник Свалявщини Іван Микульця, заступник голови Свалявської районної ради Василь Попович, представники правоохоронних органів, військового комісаріату, працівники підприємств, організацій та установ району, ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій в зоні АТО, студенти, школярі та інші небайдужі люди.
Ще до початку урочистостей присутні організованою ходою, під супровід траурної мелодії у виконанні народного духового оркестру «Гелікон» підійшли до братських могил, аби покласти вінки та віддати належне загиблим захисникам Вітчизни, після чого хвилиною мовчання пом’янули усіх, хто поліг на фронтах найкривавішої в історії людства війни. Далі священики о. Олександр Хваста та о. Олександр Гонда відправили панахиду за жертвами Другої світової війни, загиблими воїнами АТО та молебень за мир і злагоду в Україні, за захисників Вітчизни. Далі у виконанні народного хору ветеранів війни, праці та Збройних сил РБК прозвучали композиції «Журавлі» та «Люблю я тебе, Україно». Згодом школярі подарували квіти ветеранам та бійцям – учасникам антитерористичної операції в знак шани і безмежної вдячності за самопожертву в ім’я процвітання України та благополуччя всього Українського народу, після чого прозвучав Державний гімн України. На цьому урочистості з нагоди Дня пам’яті і примирення, 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни були завершені.
P. S. Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії світу та причина найбільших трагедій ХХ століття. В лихоліття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення Землі. Друга світова тривала довгих б років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло близько 4 млн. військових, підпільників і цивільних, близько 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали від 8 до 10 млн. осіб. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств. 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com