Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 14 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  14.03.2014

«Торгівля людьми: шляхи запобігання та протидії, надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми».

Поняття "торгівля людьми" охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки - з метою експлуатації в праці, діти - з метою використання у жебрацтві, жінки - для сексуального рабства, будь-які особи - для вилучення і трансплантації органів.
Торгі́вля людьми́ означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу.
Особам, які потерпіли від торгівлі людьми надається соціальна допомога,
соціальний супровід – це процес реабілітації та реінтеграції постраждалих від торгівлі людьми. Результат надання соціальної допомоги залежить від чіткої роботи багатьох організацій. Це - державні структури, медичні заклади, центри соціальних служб для сім»ї , дітей та молоді, центри зайнятості, правоохоронні органи, міжнародні та неурядові організації. Дотримання етичних принципів - індивідуальна відповідальність кожного, хто прагне високих стандартів професійної практики та поведінки.
Пошук зниклих осіб є нелегкою справою, яка ускладнюється тим, що родичі зниклих за кордоном людей часто не знають, куди їм звертатися за допомогою, а ефективний механізм допомоги у таких ситуаціях ще не відпрацьований.
Наступним видом соціальної роботи у сфері боротьби з торгівлею людьми є реабілітація потерпілих. Соціальний супровід - робота, спрямована на надання соціальної опіки, допомоги та патронажу соціально незахищеним категоріям дітей та молоді з метою подолання життєвих труднощів, збереження, підвищення їх соціального статусу. Від того, як жертву насильства і обману сприймуть близькі, суспільство у перші дні після визволення і повернення, у значній мірі залежить її подальша доля. Часто неприйняття родиною, відчужене ставлення оточуючих штовхають таких потерпілих на нові ризиковані кроки з метою налагодження власного життя, та вони часто знову опиняються у руках торгівців людьми.
Реабілітація - ці дії для надання первинної допомоги потерпілим (поселення до притулку зразу після визволення з рабства, зняття стресу, надання термінової медичної допомоги тощо), а потім - допомога у відтворенні задовільного психологічного та фізичного стану, статусу особи у суспільстві, зв»язку з мікро- і макросередовищем. Об»єктами реабілітації стають безпосередньо потерпілі від торгівлі людьми, а також їх родичі (чоловіки, особливо у випадках примусу жінки до заняття проституцією, діти, батьки). Час, необхідний для соціальної реабілітації потерпілих, - дуже індивідуальний, але в середньому становить один місяць. Як правило, це той термін, в ході якого потерпіли утримуються в притулках, кризових центрах, тощо.
Етапи реабілітації в соціальній роботі з потерпілими від торгівлі людьми:
1. Ідентифікація проблеми: отримання первинної інформації від потерпілих (місцезнаходження, наявність документів, стан здоров»я, матеріальне положення).
2. Втручання у ситуацію - допомога в пошуку потерпілих за кордоном, визволення з місця утримання (нерідко при участі силових структур), отримання первинної медичної і психологічної допомоги, оформлення документів на повернення додому.
3. Корекція та змінення ситуації (робота з потерпілими після повернення).
Соціально - психологічна реабілітація потерпілих передбачає послідовну роботу по:
1) зміні відношення до себе і поведінки: сталося те, що сталося, з цим треба жити без комплексу провини, примиритися з минулим;
2) навчанню жити в нових умовах: можлива професійна підготовка, встановлення нових зв»язків з мікросередовищем, адаптація до умов розриву з родиною;
3) підготовці до розумного ризику, відповідальному прийняттю рішення (тобто вмінню враховувати ситуацію, умови, а не керуватися лише своїми емоціями та почуттями);
4) підготовці до самостійного життя: як жити у майбутньому, розраховувати на свої сили, бути впевненими в собі.
Отже тим, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них - жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. Пам»ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.
За детальною інформацією щодо торгівлі людьми, звертатися в управління соціального захисту населення Свалявської РДА, каб.№11. І.Жданський.


Начальник управління     М.В.Мішко 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com