Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Субота, 15 Грудень 2018 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

УКРАЇНА
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови   Свалявської   районної   державної   адміністрації
Закарпатської   області19.   12.   2012 Свалява №         413

Про районну Програму „Турбота”
на 2013-2015 роки


Відповідно до статті 23 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, з метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями:

1. Схвалити районну Програму „Турбота” на 2013-2015 роки (додається) та подати її на розгляд сесії районної ради.
2. Фінансовому управлінню райдержадміністрації (Прожегач Р.В.) передбачити асигнування для здійснення заходів Програми з урахуванням можливостей районного бюджету.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови державної адміністрації Грабар Е.В.


Голова державної адміністрації           Г.П. Уліганинець

                                                                                        Схвалено
Розпорядження   голови
державної адміністрації
19.   12.   2012     №   413

Районна програма «Турбота»
на   2013-2015 роки

1. Загальні положення

Районна Програма «Турбота» на 2013-2015 роки (далі – Програма) розроблена з метою посилення уваги суспільства до потреб малозабезпечених категорій громадян, ветеранів війни та праці, інвалідів, забезпечення належного їх соціального захисту.
В районі проживає 398 малозабезпечених громадян, 770 - ветеранів війни, 3137 - ветеранів праці, 2612- інвалідів різних категорій, з них інвалідів загального захворювання 1860 осіб, інвалідів трудового каліцтва 77 осіб, інвалідів ЧАЕС 12 осіб, інвалідів війни 81 особа, інвалідів армії 22 особи, інвалідів дитинства 582 особи, дітей-інвалідів 199 осіб, близько 4497 дітей війни.
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в тісній співпраці з громадськими організаціями проводять роботу, спрямовану на забезпечення соціальних, економічних, правових гарантій у сфері соціального захисту громадян.
В системі праці та соціального захисту населення району функціонує стаціонарне відділеня постійного та тимчасового проживання перестарілих територіального центру соціального обслуговування, в якому на повному державному забезпеченні проживають 12 одиноких громадян похилого віку. Для підопічних створені належні умови проживання та соціально - медичне обслуговування.
У територіальному центрі соціального обслуговування   перебувають на обліку 2640 одиноких непрацездатних громадян, з яких 1225 особам надаються різні види соціальних послуг.
Постійна увага приділяється забезпеченню пільгових категорій населення медикаментами, зубопротезуванням. Видатки на ці витрати щорічно збільшуються.

2. Завдання і мета Програми

Завдання та мета Програми полягають у реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним, важко- і хронічно хворим громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, пенсіонерам, ветеранам війни та праці, особам з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі дітям-інвалідам, іншим громадянам, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави; підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів; фінансування інших заходів соціального захисту населення району.

3. Заходи реалізації Програми:

3.1. Надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим, непрацездатним, важко- і хронічно хворим громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, пенсіонерам, ветеранам війни та праці, особам з обмеженими фізичними можливостями, іншим громадянам, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави, підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів, інших громадських об’єднань.

3.2. Організація забезпечення твердим паливом одиноких престарілих громадян та інвалідів району.

3.3. Забезпечення інвалідів необхідними видами протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування і іншої механізації.

3.4. Розширення сфери соціального обслуговування одиноких громадян похилого віку в районі за рахунок оплачуваних громадських робіт та соціальних робітників.

3.5.   Виділення коштів на:
- компенсацію фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;

- закупівлю санаторно-курортних путівок для інвалідів, ветеранів війни та   праці;
-   зубопротезування   пенсіонерів   та   інвалідів;
-   поховання одиноких та непрацездатних громадян.

3.6. Надання фінансової підтримки діяльності районних громадських організацій.

3.7. Надання разової грошової допомоги особам, яким виповнилося 90, 100 і більше років.

3.8. Надання матеріальної допомоги учасникам війни в Афганістані та вдовам загиблих учасників війни.

3.9. Надання матеріальної допомоги учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та особам, які постраждали від стихійного лиха та підтоплень.

3.10. Організація та проведення святкових заходів з нагоди відзначення Перемоги у Великій Вітчизняній війні та інших важливих акцій державного, обласного та районного рівня.

3.11. Організація гарячих безкоштовних обідів одиноким громадянам похилого віку та інвалідам району.

3.12. Проведення в районі Всеукраїнської благодійної акції «Милосердя» з метою організації соціальної допомоги бідним громадянам, інвалідам, багатодітним та неповним сім’ям.

3.13. Надання натуральної допомоги малозабезпеченим верствам населення за рахунок благодійної та гуманітарної допомоги.

3.14. Матеріально-технічне забезпечення управління праці та соціального захисту населення для здійснення організаційних заходів, пов’язаних з виконанням заходів Програми.

3.15. Фінансування робіт з продовження проведення ремонту і реконструкції орендованих приміщень для розміщення відділів управління праці та соціального захисту населення з метою покращення обслуговування громадян з питань соціального захисту.

3.16. Інформаційно-технічне забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних та господарських справ.

3.17. Витрати на оплату поштових послуг при переказі коштів, поштових відправлень, оплата конвертів та марок, придбання інших матеріалів для забезпечення виготовлення виплатної документації.

4. Фінансування Програми

Фінансування здійснюється за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Необхідна сума коштів для виконання Програми щорічно складатиме 1,2 млн. гривень.
Виконавцем Програми та одержувачем бюджетних коштів є управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

5. Очікувані результати Програми

Виконання Програми забезпечить посилення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян, ветеранів війни та праці, інвалідів, що сприятиме покращення умов їх проживання, соціальної, медичної та професійної реабілітації, інтеграції в життя суспільства та вихованню у молоді шанобливого ставлення до означених категорій населення.

 
© 2018 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com