Офіційний сайт Свалявської райдержадміністрацї та районної ради.
 
 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64  
   
     Середа, 11 Березень 2020 р. Головна   /   Зворотній зв'язок   /   Пошук по сайту    
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  ГЕОГРАФІЧНА   ДОВІДКА

  Площа Свалявщини становить 67301 га. Населення   понад   50 тис. чоловік .На території   району 29 населених пунктів .
      Свалявщина розташована в центральній частині Закарпатської області , у передгірній частині Карпат , і відзначається надзвичайно різноманітними формами рельєфу . Так   висота місцевості в долині Латориці – 200 – 250 м. над рівнем моря , висота Полонинського хребта – від 1200 до 1500 м. і вище( гора   Стой – 1677 м. ).
      Клімат тут помірно   - континентальний .Середня вологість повітря   70 – 80 %. Літо тепле і довге . Похолодання наступає у другій половині жовтня . Весна рання , і приходить з другої декади березня . Середня температура липня     +18 - +22   град. С., а найбільш холодного місяця січня   від -4 до -9 град.С.

    Кліматичні умови вигідні для ведення домашнього господарства, найкращі вони в заплавах річок Латориці та Боржави.

    Сприятливий клімат дозволяє розвивати на території району різні види літнього та зимового відпочинку. Річки району відносяться   до басейну Латориці та Боржави . Майже усі вони починаються в горах і протікають з північного сходу на південний захід.

    Свалявщина має значні запаси підземних вод , особливу цінність становлять її мінеральні води ( понад 100 родовищ ). Багатий рослинний і тваринний світ .

      Лісовий пояс відзначається різноманітним видовим складом . Вище 900 м. в умовах вологого прохолодного клімату   переважають хвойно – широколисті   породи . До висоти 1150 м. у лісах росте бук , а вище – аж до 1300 м. – ялина і смерека . Зрідка , домішується граб , явір, а в підліску – вовчі ягоди , бузина , жимолость . Трав’яний покрив – рідкий . До   Червоної книги України   занесені :   білоцвіт весняний , пролісок звичайний , шафран Ейфеля . В лісах водяться олені ,   куниці , вовки , бурі ведмеді , дикі кабани , білки .

ЦІЛЮЩІ   ДЖЕРЕЛА.

У західній частині українських Карпат, на Закарпатті, зосереджена   більшість мінеральних вод України, представлені майже всі їх типи . Води унікальні   за своїм складом та лікувальними властивостями,   а в   народі   їх назвали « Святими криницями ». Широкий розлив   та експорт Закарпатських мінеральних вод дає можливість їх використання не тільки на місцевих курортах, а й далеко за їх межами. І невипадково людство знову повернулося до   вживання мінеральної води як складової здорового способу життя.

   
 
 
 
 
 
 
 
Повідомлення регіональних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади
 
 
 
 
 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 
 
 
ПОГОДА В СВАЛЯВІ


 
© 2020 Свалявська райдержадміністрація та районна рада
89300, м.Свалява, пл. Головна, 1, тел. 0 (3133) 2-12-48, 2-12-64, info@svalyava-vlada.gov.ua
Розробка сайту - CrafIT.com